مهاباد از دیدگاه و زاویه ای دیگر (تحلیل و خبر)
پایگاه اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای سیاسی ،اقتصادی،فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرستان شیرین و همیشه زیبای مهاباد
صفحات اخبار وب سايت
کلمات کلیدی مطالب
به گزارش خبرگزاري: مهاباد از دیدگاه و زاویه دیگر - ۱۳٩٠/٥/۱٧
ارومیه - استاندار آذربایجان غربی با تبریک فرارسیدن 17 مرداد ماه ' روز خبرنگار ' تاکید کرد: سالروز شهادت ' محمود صارمی ' یادآور تلاش مجاهدانی است که با ایمان در جبهه روشنگری گام در راه اعتلای کشور برداشتند.

' وحید جلال زاده ' روز یکشنبه با صدور پیامی افزوده است: بی شک دستیابی به اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی ایران، نیازمند تلاشی صادقانه در همه عرصه هاست و خبرنگاران به عنوان محور کلیدی عرضه و ارایه این خدمات به عموم نقش تاثیرگذار دارند.
نماینده عالی دولت در استان با تبریک فرارسیدن 17 مرداد ' روز خبرنگار ' به خبرنگاران وسایل ارتباط جمعی از خداوند متعال برای آنان آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون مسئلت کرده است.
وی در این پیام خطاب به خبرنگاران اظهارامیدواری کرده همواره در سایه الطاف خداوند متعال و عنایات حضرت ولی عصر(عج) در عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درسال مزین به نام جهاد اقتصادی و خدمت صادقانه در همه عرصه ها پیروز و مستدام باشید.
' محمود صارمی' بیست و ششم دیماه سال ‎ 75به عنوان مسوول نمایندگی ایرنا راهی افغانستان شد، زمانی که این کشور درگیر جنگ‌های داخلی بود، به خوبی می‌دانست دراین سرزمین آشوب زده خطر به اسارت درآمدن و حتی شهادت وجود دارد، اما بر حسب وظیفه، رسالت و تکلیف این راه را انتخاب کرد.
وی با تنها سلاحش که ایمان و قلمش بود در آن وضعیت بحرانی کشور مصیبت زده افغانستان توانست مظلومیت مردم ستمدیده، زجر کشیده و بی‌دفاع و بی گناه بویژه مردم مزار شریف و جنایت گروه ضد بشری، متحجر و خائن طالبان را به طور صریح و سالم به گوش جهانیان برساند.
شهید صارمی حدود ‎ 20روز قبل از سقوط مزار شریف و به اسارت درآمدن و شهادت در افغانستان دچار بیماری آپاندیس ‌شد که با مشکلات فراوان و تلاش و پیگیری دوستانش شبانه به دکتر رفته و سپس ایشان را با توجه به وضعیتی که داشت در محیطی کاملا غیر بهداشتی با فقدان امکانات بدون وجود نور کافی و برق تحت عمل جراحی قرار گرفت.
بعد از گذشت دو روز از این جراحی به ایران اعزام و با وجود اینکه دوران نقاهت خود را در تهران طی می‌کرد، پس از به اوج رسیدن جنگ افغانستان بر حسب تکلیف از طریق ایرنا و با توجه به احساس مسوولیت شرعی و حرفه‌ای کار خبرنگاری و رسالتی که بر دوش داشت، چهاردهم مرداد ‎ 77به افغانستان و محل کارش مزارشریف اعزام و در زمان بسیار کوتاهی به مدت سه روز یعنی ‎ 17مرداد ماه خبر سقوط مزار شریف و به خاک و خون کشیدن، قتل عام زنان، مردان و کودکان بی‌گناه را به ایران و جهان مخابره کرد.
بعد از آن شنبه سیاه دیگر کسی نبود تا خبر شهادت و یا به اسارت درآمدن او و ‎ 9دیپلمات و پرستوی عاشق، غریب و بی‌گناه را که در زیر زمین کنسولگری ایران به طور فجیعانه و با بی‌رحمی تمام توسط پیشرفته‌ترین سلاحهای آمریکایی به رگبار مسلسل بسته بودند به دنیا مخابره نماید.
آری سرانجام پیکر گلوله باران شده صارمی ازدیاری آمد که خون سیاه قرون وسطایی در گنداب عروق طالبانی جاری است.
اما آنان چه غافلند که با غروب پیش هنگام مهپاره‌یی ازدیار فرهنگ سازان ایران زمین، هزاران مهتاب برآمده از چشمه‌ی خون فام قلم، از افق سبز عالم شرق، دوباره در حال بالا آمدن است.
و امروز پس از ‎ 13سال سخت و طاقت فرسا از عروج ملکوتی پیکی سبز از تبار رهپویان قافله قلمداران شهید، هنوز که هنوز است پرواز خونین 'محمود صارمی ' برای همکارانش باور کردنی نیست.

مهاباد از دیدگاه و زاویه دیگر
دانشجوی دکتری (Ph.D) زبان و ادبیات فارسی و فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش تحول
نویسندگان وب سايت:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :