مهاباد از دیدگاه و زاویه ای دیگر (تحلیل و خبر)
پایگاه اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای سیاسی ،اقتصادی،فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرستان شیرین و همیشه زیبای مهاباد
صفحات اخبار وب سايت
کلمات کلیدی مطالب
به گزارش خبرگزاري: مهاباد از دیدگاه و زاویه دیگر - ۱۳٩٠/٦/۱

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای آذربایجان غربی در گفتگو باخبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از مهمترین برنامه های اداره آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی توسعه مشاغل خانگی است افزود: توسعه مشاغل خانگی زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان کشوروهمزمان رسیدگی به امورات خانواده است.

 حمیدرضا خانپور بابیان اینکه تاکنون درسطح استان 500نفر در رشته های مشاغل خانگی ثبت نام وساماندهی شدند افزود: جوانان علاقه مند می توانند پس از مراجعه به مراکز آموزش فنی وحرفه ای دولتی وخصوصی در یکی از مهارتها ثبت نام کرده وبعد از اخذمدرک تخصصی و ثبت نام در سایت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برای دریافت تسهیلات بانکی به صورت کار مزدی اقدام به فعالیت کنند.

 وی خاطر نشان کرد: دستگاه های مرتبط نیز بر اساس آیین نامه به صورت زنجیره وار حلقه های اتصال تولیدات جوانان و زمینه فروش و صادرات آنها است.

 وی توسعه فرهنگ مدرک گرایی و عدم توجه به مهارت آموزی را مهمترین مشکل جوانان و جامعه در ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد و افزود: توسعه فرهنگ مهارت آموزی و کار وکسب آموزش های تخصصی زمینه ارتقا کیفیت تولیدات داخلی و بالا بردن بهره وری است.

مهاباد از دیدگاه و زاویه دیگر
دانشجوی دکتری (Ph.D) زبان و ادبیات فارسی و فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش تحول
نویسندگان وب سايت:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :