مهاباد از دیدگاه و زاویه ای دیگر (تحلیل و خبر)
پایگاه اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای سیاسی ،اقتصادی،فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرستان شیرین و همیشه زیبای مهاباد
صفحات اخبار وب سايت
کلمات کلیدی مطالب
به گزارش خبرگزاري: مهاباد از دیدگاه و زاویه دیگر - ۱۳٩٠/٧/٢٢

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر 'صلاح خان احمدزاده'، روز چهارشنبه در گردهمایی معاونان دانشگاه و روسای مراکز آموزشی و فرهنگی مناطق دو و13دانشگاه آزاد افزود: با تصویب این دو رشته، تعداد رشته های دانشگاه آزاد مهاباد در مقطع کارشناسی ارشد به 18رشته رسید.
وی ادامه داد: در دو سال گذشته، 35رشته دانشگاهی در این واحد به تصویب رسیده که از این تعداد، 10رشته مربوط به مقطع کارشناسی ارشد است.
رییس دانشگاه آزاد مهاباد تعداد دانشجویان این دانشگاه را در زمان حاضر 10 هزار و 146 نفر اعلام کرد و گفت: تعداد دانشجویان این دانشگاه امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته و در زمان حاضر یک هزار و 850 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در 16 رشته ادامه تحصیل می دهند.
احمدزاده فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در شهرها به ویژه مناطق محروم را خدمت بزرگی دانست و با اشاره به راه اندازی دانشکده سما در مهاباد اظهار کرد: این دانشکده سال گذشته در هفت هزار متر مربع زیربنا به بهره برداری رسید و هم اینک رشته های علوم انسانی، علوم پایه و کشاورزی در این دانشکده به تصویب رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: ساختمان اداری این مرکز، پارسال با پنج هزار و 700 متر مربع زیربنا مورد بهره برداری قرار گرفت که میهمانسرای آن نیز با یک هزار و 200متر مربع زیربنا به زودی به بهره برداری می رسد.
رییس دانشگاه آزاد مهاباد گفت: خوابگاه دانشجویی دانشگاه نیز با زیربنای شش هزار متر مربع در دست اجرا بوده و عملیات اجرایی کتابخانه مرکزی و گلخانه تحقیقاتی هم به زودی آغاز می شود.
وی افزود: با وجود 16 هکتار زمین کشاورزی که در گذشته در اختیار داشتیم و علاوه بر دو هکتار باغی که به مساحت دانشگاه اضافه شده، 28 هکتار زمین کشاورزی دیگر نیز برای انجام کارهای تحقیقاتی و کشاورزی در این دانشکده در اختیار قرار دارد.

مهاباد از دیدگاه و زاویه دیگر
دانشجوی دکتری (Ph.D) زبان و ادبیات فارسی و فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش تحول
نویسندگان وب سايت:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :