آتش سوزی جنگل های حاشیه سد مهاباد مهار شد

وی با بیان اینکه وزش باد شدید موجب سرعت سرایت آتش در این منطقه شده بود ، بیان کرد: در اثر این آتش سوزی بیش از سه هکتار از محوطه جنگلی سد مهاباد دچار آتش سوزی شده و بیش از 500 اصله درخت در آتش سوخت.

عبداللهی با قدردانی از تمامی نیروهایی که در مهار این آتش سوزی و جلوگیری از سرایت آتش به خط لوله انتقال گاز حضور داشتند ، اضافه کرد: این حادثه که می توانست منجر به فاجعه شود که با اقدام به موقع آتش نشان ها مهار شد.

رییس اداره آتش نشانی مهاباد نیز گفت: در ساعت 20:15 از طریق تماس تلفنی با سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مهاباد خبر وقوع حریق در محوطه سد مهاباد اطلاع رسانی شد.

جلال فدایی افزود: ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی با احتمال مواجه شدن با ترافیک ، از چند ایستگاه عملیاتی همجوار خودروهای اطفاء حریق و امداد و نجات را به محل اعزام کرد و با سرعت عمل بالای آتش نشان ها و دیگر نیروهای امدادی حاضر در محل این آتش سوزی پس از دو ساعت به طور کامل مهار و خاموش شد.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط جوی وزش باد شدید ، این آتش سوزی می توانست به حریقی گسترده و در نهایت به فاجعه ای بزرگ تبدیل شود که با تلاش نیروهای امدادی با کمترین میزان خسارت کنترل و مهار شد.

فدایی یادآوری کرد: در این عملیات 12 دستگاه خودروی اطفای حریق ، امداد و نجات و تانکر آبرسان به کارگیری شد.

به گزارش ایرنا ، اعضای ستاد بحران مهاباد از بدو وقوع حادثه در محل حاضر و ضمن کنترل نظارت بر نحوه اجرای عملیات هماهنگی های ثانویه را انجام می دادند.

جنگل های حاشیه سد مهاباد که در داخل محوطه این سد قرار گرفته ، بالغ بر 90 هکتار را شامل می شود که در حاشیه شهر مهاباد واقع شده است .

/ 0 نظر / 20 بازدید