چهار طرح آموزشی، کشاورزی و راهسازی در مهاباد به بهره برداری رسید

هزینه احداث این مدرسه شبانه روزی توسط خانواده مرحوم اعظم فرج پور پرداخت شده و با بهره برداری از آن دانش آموزان روستاهای باگردان علیا و سفلی، مزرعه و داغه و چند روستای دیگر این منطقه می توانند در این مدرسه ادامه تحصیل دهند.
یک واحد بوجاری و ضدعفونی بذر غلات در شهر خلیفان با بیش از 9 میلیارد ریال هزینه نیز امروز مورد بهره برداری مسوولان قرار گرفت که برای اجرای این طرح نیز از 400 میلیون ریال به صورت کمک های بلاعوض از سوی جهاد کشاورزی استفاده شده است.
با بهره برداری از این دستگاه بوجاری کشاورزان این منطقه می توانند به جای خرید بذر بوجاری شده از بازار، قسمتی از محصول خود را برای تهیه بذر به این مرکز بیاورند.
بهره برداری از اجرای طرح هادی روستای حمزه آباد و افتتاح 137 واحد مسکن مقاوم سازی شده در دو بخش مرکزی و خلیفان نیز از دیگر طرح هایی است که امروز افتتاح شد که با بهره برداری از این دو طرح، شمار روستاهای این شهرستان که در آنها طرح هادی اجرا شده به 35 روستا رسید و تعداد واحدهای مسکن روستایی مقاوم سازی شده هم به چهار هزار و 200 واحد افزایش یافت.
برای اجرای طرح های روستای حمزه آباد که شامل آسفالت خیابان ها و سنگ فرش کوچه ها و بازگشایی معابر است، در مجموع دو میلیارد و 740 میلیون ریال هزینه شده و برای مقاوم سازی این 137 واحد مسکن روستایی بیش از 20 میلیارد و 250 میلیون ریال تسهیلات بانکی با کارمزد چهاردرصد و بازپرداخت 15 ساله به روستاییان واگذار شده بود.
آخرین طرح امروز هم بهره برداری از راه روستایی باگردان به طول 6.5 کیلومتر بود که برای بهسازی و آسفالت این راه روستا نیز در مجموع 11 میلیارد ریال هزینه شده بود.
دیدار چهره به چهره فرماندار و مسوولان شهرستان با مردم روستاهای بخش خلیفان و برگزاری جشنواره آشپزی بانوان در سالن وحدت شهرداری از دیگر برنامه های آخرین روز از هفته دولت در مهاباد بود.
به گزارش ایرنا ، طی هفته دولت در شهرستان مهاباد 44 طرح عمرانی ، آموزشی ، راه و شهرسازی ، کشاورزی ، ورزشی و خدماتی با اعتباری افزون بر 531 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد که از مجموع این طرح ها 23 طرح در مناطق شهری و 21 طرح دیگر در مناطق روستایی اجرا شده است.
از جمعیت 215 هزار نفری شهرستان مهاباد ، 148 هزار نفر در مناطق شهری و 67 هزار نفر در مناطق روستایی ساکن هستند.
دوم تا هشتم شهریور ماه به نام هفته دولت نامگذاری شده است

/ 0 نظر / 81 بازدید