ارائه آموزشهای مهارتی و تخصصی به 40 هزار نفر در آذربایجان غربی

ارومیه - خبرگزاری مهر: مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی از آموزش بیش از 40 هزار نفر از جوانان مستعد و علاقمند استان در دوره های مختلف آموزشی و مهارتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رضا خان پور ظهر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: سالانه بیش از 40 هزار نفر از جوانان جوایای کار استان در دوره های آموزشی و مهارتی در بخشهای مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر شرکت می کنند.

وی بیان داشت: افراد شرک کننده در دوره ها درکارگاههای تخصصی مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستانهای مختلف استان، تیم های سیار روستایی آموزشهای ویژه مناطق محروم، پادگانهای نظامی و انتظامی و زندانهای استان با حمایت مراکز آموزش بخش خصوصی مهارتهای لازم را فرا می گیرند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی همچنین با اشاره به اینکه این آموزشها در بیش از 300 کارگاه آموزشی فعال در قالب 500 حرفه تخصصی و مهارتی انجام می شود، اظهار داشت: با توجه به کیفیت بالای برنامه های آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان، این آموزش ها مورد استقبال جوانان جویای کارقرار گرفته است.

به گفته خان پور از ابتدای سال جاری تا کنون 16هزار و 500 نفر از جوانان در مراکز آموزشی در حال مهارت آموزی هستند و پیش بینی می شود با افزایش فضاهای آموزشی استان بیش از 40 هزار نفر بتوانند از آموزشهای ویژه کارگاههای تخصصی و مهارتی بهره مند شوند.

/ 0 نظر / 8 بازدید