آموزش های فنی و حرفه ای زیرساختهای اشتغال را فراهم می کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی، قربانعلی سعادت به مناسبت ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای در دیدار با مدیر و جمعی از رؤسای اداری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی افزود: باید برنامه های خاص و ویژه ای برای ارائه آموزش های مهارتی به متقاضیان کار در استان انجام گیرد تا از این طریق، روند اشتغال در استان با استفاده از مهارت های آموخته شده سرعت بیشتری پیدا کند.
سعادت اضافه کرد: این امر نیازمند تغییر در تعریف فرهنگ اشتغال در جامعه از پشت میزنشینی و شغل های اداری به شغل های مهارتی و تولیدی است که می تواند شتاب بهتری به موضوع اشتغال بدهد.
وی با تاکید بر حمایت مدیریت ارشد آذربایجان غربی از توسعه آموزش های فنی و حرفه ای اظهار کرد: آموزش های فنی و حرفه ای، نقش مهمی در افزایش اشتغال مولد، بهبود فضای کسب و کار، استفاده بهینه از فرصت ها و افزایش کارایی اقتصاد مقاومتی ایفا می کند.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به لزوم اهتمام ارائه آموزشهای مهارتی به روستائیان به ویژه به روستائیان حوزه دریاچه ارومیه ، بر توسعه آموزشهای مهارتی در بخش کشاورزی و صنعت به منظور توسعه مشاغل جایگزین حوزه دریاچه ارومیه تأکید نمود.
جمشید اسعدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های اداره کل گفت: آموزش های مهارتی زمینه ساز ایجاد حرفه های با ثبات است و از پدید آمدن شغل های کاذب و ناپایدار که توسعه همه جانبه کشور را هدف قرار می دهد و سبب آسیب های مختلف اجتماعی می شود، جلوگیری می کند.
اسعدی با اشاره به فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی افزود: نبود آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی در جامعه پیامدهای خوبی نداشته که گسترش مدرک گرایی از پیامدهای آن محسوب می شود و افراد پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه شغل مناسب خود را پیدا نمی کنند.
وی افزود این اداره کل آماده است برای این افراد جویای کار ، زمینه های اشتغال پایدار را فراهم نماید.
در ادامه این نشست معاونین آموزش ، پژوهش و برنامه ریزی و اداری و پشتیبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای به تشریح فعالیتهای حوزه خویش پرداختند.
در پایان این نشست استاندار آذربایجان غربی از فروشگاه مجازی دستاوردهای تولیدی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان رونمایی کرد.

/ 0 نظر / 19 بازدید