بازگشت بانوی مهابادی پس از فتح قله موستاق آتا چین

رییس هیات کوهنوردی مهاباد در این زمینه گفت: این ورزشکار مهابادی به مدت هفت ماه در 20 اردوی تدارکاتی برای اعزام در تهران شرکت کرده بود و سرانجام در بین 70 نفر شرکت کننده به عنوان نفر برتر و عضو تیم به این صعود اعزام شد.

طاهر پهنایی افزود: قله موستاق آتا چین یکی از قلل مرتفع جهان بوده و در بین کوهنورادن به پدر کوه یخ جهان شناخته شده و صعود از آن معادل دریافت مدال نقره آسیاست.

وی اضافه کرد: این اعزام دومین اعزام این ورزشکار مهابادی به قلل بالای هفت هزار متر ارتفاع و چهارمین اعزام برون مرزی این ورزشکار برای صعود به قلل مرتفع جهان است.

وی یادآوری کرد: این ورزشکار علاوه بر فتح قلل مرتفع سبلان ، علم کوه ، سهند و شاهو در داخل ایران ، صعود به قلل 7135 متری نان پیک هندوستان ، 5137 متری آرارات و 3970 متری کاچکار ترکیه را نیز در کارنامه ورزشی خود دارد.

رییس هیات کوهنوردی مهاباد گفت: این ورزشکار تاکنون توانسته دوره های متعدد کوهنوردی از جمله کارآموزی پیشرفته کوهپیمائی ، دوره پیشرفته برف و یخ ، کارآموزی پیشرفته سنگنوردی ، تکنیکهای هیمالیانوردی ، دوره صعودهای ورزشی و دوره پزشکی کوهستان پیشرفته را نیز با موفقیت به پایان برساند.

این بانوی مهابادی که 28 سال سن دارد ، کوهنوردی را از 10 سال پیش در کانون کوهنوردی اوراز مهاباد شروع کرده و هم اینک نیز عضو این کانون بوده و به عنوان دبیر ورزش در مدارس این شهرستان تدریس می کند.

اعزام تیم های کوهنوردی برای صعود به قلل مرتفع جهان زیر نظر فدراسیون کوهنوردی و وزارت ورزش و جوانان و با هماهنگی شورای برون مرزی اعزام ورزشکاران انجام می شود.

به گزارش ایرنا ، بیش از یک هزار نفر به صورت غیررسمی و 600 نفر به صورت رسمی در مهاباد در رشته ورزشی کوهنوردی در حال فعالیت هستند

/ 0 نظر / 20 بازدید