جرئیات حادثه گروگانگیری در اشنویه از زبان سردار

وی افزود: در تحقیقات کارآگاهان پلیس مشخص شد، فرد گروگان صبحگاه روز شنبه ششم تیرماه جاری ، هنگام عزیمت به محل کارش، توسط سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید ربوده شده و به مکان نامعلومی انتقال داده شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: گروگانگیران طی تماسهای تلفنی کوتاه با خانواده فرد ربوده شده در ازای آزادسازی وی درخواست مبلغ پنج میلیاردریال را کرده بودند.

اصلانی با بیان اینکه از روز اول حادثه اداره جنایی پلیس آگاهی استان در اشنویه برای رصد تحرکات گروگانگیران مستقر شد، ادامه داد: پس از شش روز و با انجام تحقیقات و عملیات ویژه پلیسی محل اختفای گروگانگیران در کوههای صعب العبور بین نقده و اشنویه شناسایی و مأموران پلیس آگاهی روز جمعه طی یک عملیات ضربتی موفق شدند، ضمن دستگیری پنج نفر از عاملان این حادثه، فرد ربوده شده را آزاد کرده و سالم تحویل خانواده اش دهند.

وی تصریح کرد: پیچیدگی عملیات پلیس را ملزم به استفاده از بالگرد هواناجا و تشکیل تیمهای تخصصی با یگانهای ویژه و امداد فرماندهی انتظامی استان و اداره اطلاعات کرد.

اصلانی ضمن هشدار به کسانی که سعی دارند، امنیت جامعه را خدشه دار و آسایش عمومی شهروندان را سلب کنند، گفت: پلیس به موجب قانون و با اقتدار با قانون شکنان برخورد خواهد کرد و اجازه جولان دادن به آنان را نخواهد داد.

وی با بیان اینکه پلیس امروز جان خود را فدای جان مردم می کند، تصریح کرد: از مردم عزیز خواهشمندیم که هرگونه اتفاق و حادثه ای را در کمترین زمان ممکن به اطلاع پلیس برسانند، زیرا در همان لحظات اولیه وقوع جرم می توان به تعقیب متهمان و دستگیری آنها اقدام کرد.

رئیس پلیس استان به اقدامات قرارگاه مبارزه با سرقت آذربایجان غربی نیز اشاره کرد و یادآور شد: در سه ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش انواع سرقت را شاهد بوده ایم.

وی با بیان اینکه از ابتدای ماه رمضان رعایت حرمت این ماه را در سطح استان شاهد بوده ایم و مجالس و محافل قرآنی و دینی مختلفی در مساجد و تکایا برگزار می شود، افزود: رسالت حراستی و حفاظتی پلیس ایجاب می کند تا مردم در هنگام ترک خانه هایشان برای حضور در اماکن دینی برای عبادت با آرامش حاضر شوند و پلیس در این باره تمام اقدامات لازم را برای جلوگیری از سرقت و وقوع جرایم انجام می دهد.

اصلانی ادامه داد: پلیس اقدامات تأثیرگذاری در قالب آموزش محله به محله و مسجد به مسجد را آغاز کرده و امیدواریم با تعامل و همکاری مردم، پلیس و رسانه ها امنیت و آرامش پایدار را در سطح استان شاهد باشیم.

وی اظهار کرد: دیدگاههای خبرنگاران می تواند آسایش و آرامش را برای مردم آذربایجان غربی به ارمغان آورد.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی ضمن تشکر از اهالی رسانه در اطلاع رسانی اقدامات پلیس خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه، همکاران و همیاران ویژه پلیس در برقراری نظم و امنیت هستند و بخشی از موفقیتهای پلیس در سطح جامعه حاصل همیاری، همدلی، ،همکاری، همراهی و تعامل دوسویه با رسانه هاست.

/ 0 نظر / 21 بازدید