مصرف نفت سفید در مهاباد 25 درصد کاهش یافت

یگانه گفت: به دلیل سخت گذربودن بسیاری از مناطق روستایی این شهرستان در فصل پاییز و زمستان امکان توزیع فرآورده های نفتی در آنها وجود ندارد و روستاییان باید در فصل بهار و تابستان اقدام به ذخیره سازی مواد سوختی کنند.

وی با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست سال جاری در مجموع بیش از 28 میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی در این شهرستان توزیع شده است، افزود: این مقدار شامل 9 میلیون و 100 هزار لیتر بنزین معمولی، 15 میلیون لیتر نفت گاز و چهار میلیون لیتر نفت سفید است.

وی اضافه کرد: در این مدت میزان مصرف بنزین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه درصد و مصرف نفت گاز شش درصد افزایش یافته است.

یگانه در خصوص مصرف نفت گاز در این شهرستان گفت: از مجموع 15 میلیون لیتر مصرف این فرآورده نفتی، هفت میلیون و 500 هزار لیتر در بخش کشاورزی، شش میلیون و 600 هزار لیتر در بخش حمل و نقل و 900 هزار لیتر نیز در بخش صنعت به مصرف رسیده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مهاباد در خصوص مصرف گاز CNG در این شهرستان گفت: در این مدت بیش از پنج میلیون و 800 کیلوگرم گاز CNG مصرف شده که این مقدار نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: چهار مرکز توزیع شهری و 28 فروشندگی روستایی توزیع فرآورده های نفتی از جمله نفت سفید و نفت گاز مناطق حاشیه شهر و روستاهای بخش مرکزی و خلیفان این شهرستان را برعهده دارند.

وی گفت: هم اکنون سه تاسیسات گاز مایع، چهار جایگاه نفت سفید، شش جایگاه فعال بنزین و هشت جایگاه گاز سی ان جی در این منطقه فعال هستند که چهار جایگاه به صورت دو منظوره فعالیت می کنند.

مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده که 68 هزار نفر از جمعیت آن در مناطق روستایی و بقیه در مناطق شهری سکونت دارند

/ 0 نظر / 19 بازدید