آخرین وضعیت پتروشیمی مهاباد اعلام شد

این وعده به سرانجام نرسید و در این خصوص فروردین ماه امسال «جعفر کتانی » فرماندار مهاباد به خبرنگار کردپرس گفت: فاز اول مجتمع پتروشیمی مهاباد در اواخر سال گذشته آماده بهره برداری و اتصال به خط تولیدبود.
وی ضمن تاکید بر عدم وجود هر گونه مشکل فنی تصریح کرد: به دلایل فنی و انجام هماهنگی بین دستگاه ها و واحدهای مختلف فاز اول این مجتمع  سال گذشته به بهره برداری نرسیده است.
کتانی در ادامه خاطر نشان کرد: هم اکنون با تلاشهای شبانه روزی می خواهیم خط لوله ای که از عسلویه به مجتمع پتروشیمی مهاباد وصل می شود را فعال کنیم تا  خوراک اولیه مجتمع پتروشیمی مهاباد که بخش خصوص تعلق دارد را فعال کنیم.

مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به مقدمات راه اندازی مجتمع های پتروشیمی مهاباد، کردستان و لرستان گفت: این سه مجتمع تا پایان امسال راه اندازی می شوند.

خرداد ماه امسال، «مرضیه شاهدایی» مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به مقدمات راه اندازی مجتمع های پتروشیمی مهاباد، کردستان و لرستان گفت: این سه مجتمع تا پایان امسال راه اندازی می شوند.

عملیات مطالعاتی مجتمع پتروشیمی مهاباد از سال ۸۳ و عملیات اجرای آن از سال ۸۹ در زمینی به مساحت ۱۸۵ هکتار و در ۱۵ کیلومتری جاده مهاباد، ارومیه آغاز شد و نخستین مجتمع پتروشیمی استان آذربایجان غربی به شمار می رود

/ 0 نظر / 55 بازدید