اخلاق انتخاباتی

ناطق نوری:
رعایت اخلاق‌مداری در عرصه سیاسی از اوجب واجبات است
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت رعایت اخلاق اسلامی از سوی سیاسیون، اظهار کرد: اخلاق‌مداری برای خدمت‌گذاری در عرصه سیاسی از اوجب واجبات است.

"احمد ناطق نوری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، درباره لزوم رعایت اخلاق دینی در عرصه سیاسی، گفت: اساسا در نظام جمهوری اسلامی رعایت اخلاق در همه زمینه‌های اقتصادی، ‌ سیاسی، ‌ اجتماعی و فرهنگی ضروری است، زیرا بنیان وحدت یک ملت از این طریق حفظ می‌شود.

نماینده نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فرق نمی‌کند یک مسلمان رئیس باشد یا مرئوس، مهم آن است که فرد خود را در پیشگاه الهی جوابگو بداند و زمینه و بستر این مسئله هم تعهد و پایبندی به چارچوب اخلاق و تقوای اسلامی است.

وی با بیان اینکه هرچه درجه و جایگاه مسئولان بالا‌تر می‌رود، بیشتر باید اخلاق‌مدار باشند، افزود: بی‌اخلاقی زمامداران و کارگزاران نظام خیلی سریع به جامعه تسری می‌یابد و رفتار اجتماعی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، از این رو عملکرد مقامات اجرایی، قضایی و تقنینی در رعایت احکام اسلامی از سوی مردم بسیار موثر است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس راجع به وظیفه دستگاه‌های نظارتی در ملزم کردن اهل سیاست به رعایت اخلاق اسلامی، اظهار کرد: قوه قضائیه هر شکایت یا گزارشی در رابطه با تهمت افکنی، ‌ افترا یا ادعای خلاف واقع را دریافت کرد با مسبب آن بدون هیچ اغماضی برخورد کند.

وی اخلاق‌مداری را اوجب واجبات برای کارهای سیاسی خواند و ادامه داد: کسی می‌تواند در عرصه سیاسی به ملت و کشور خدمت کند که در مقام عمل تقوا و پرهیزکاری از خود

نویسنده  شرکت مهندسی سیروان رایانه غرب محمدسلیم عباسی ابراهیم محمودی سمیه رجایی مهاباد
/ 0 نظر / 6 بازدید