جاده مهاباد برهان در دستورکار اداره راه و شهر سازی

«خلیل محبت خواه» مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در یک برنامه تلویزیونی در صداو سیمای مرکز مهاباد با بیان اینکه اولویت اداره کل بعد از راه‌های اصلی، راه‌های فرعی است، اظهار داشت:  مسیر مهاباد – سردشت، سردشت – پیرانشهر و جاده مهاباد – بوکان جزو برنامه‌های اصلی در شهرستان مهاباد است.

وی اقزود: در جاده مهاباد – بوکان ایمن سازی جاده، ترمیم و روکش آسفالت جاده نصب علائم، شانه‌های خاکی از اقداماتی هستند که در این جاده‌ها در دست احداث است.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های راه و شهرسازی بزرگراه ارومیه – مهاباد است افزود: ما در عین بی پولی پروژه را زنده نگه داشته‌ایم و در این محور به جز 17 کیلومتر همه مسیرها به پیمانکار واگذار شده است و این پیمانکاران بدون هیچگونه وجهی پروژه را اجرا می‌کنند و بعد از اتمام پروژه حق الزحمه خود را دریافت خواهند کرد و این اداره کل تاکنون بدین صورت پروژه‌ها را زنده نگهداشته است.

خلیل محبت خواه با اعلام اینکه تمامی راه‌های روستایی استان در معرض تخریب هستند افزود: راه‌های روستایی استان و شهرستان‌ها تحمل بارهای سنگین ماشین آلات را ندارند که در صورت تامین اعتبارات و افتتاح ایستگاه راه آهن مهاباد، نقده ، ارومیه ماشین آلات سنگین از خط ریلی عبور خواهند کرد و راه‌های روستایی استان کم تر در معرض تهدید قرار خواهند گرفت .

وی در ادامه در پاسخ به سوال مجری برنامه در زمینه مساکن مهر استان به ارائه گزارش عملکرد مساکن مهر استان پرداخت و افزود :تعداد 36 هزار و 748 واحد مسکونی مهر در سطح استان وجود دارد که از این تعداد 24 هزار و 12 واحد در قالب تعاونی‌ها و 12 هزار و 736 واحد در قالب خودمالک می‌باشند که پیشرفت فیزیکی استان در این زمینه 85 درصد می‌باشد .

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی افزود : در شهرستان مهاباد 3هزار 308 واحد مسکونی در قالب تعاونی‌ها در دست احداث است که پیشرفت فیزیکی این واحدها 81.5 درصد می‌باشد

/ 0 نظر / 21 بازدید