یک میلیون اشتغالزایی در شش ماهه نخست امسال

یک میلیون اشتغالزایی در شش ماهه نخست امسال
تهران - 'عبدالرضا شیخ الاسلام' وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اشتغالزایی بیش از یک میلیون نفر در شش ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، 'عبدالرضا شیخ الاسلام' شامگاه یکشنبه در پایان نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت:بر اساس آمار ثبت شده در سامانه ملی رصد توسط استانداریها میزان اشتغالزایی تا پایان نیمه نخست امسال 583 هزار فرصت شغلی است که با احتساب فرصت شغلی بخش مسکن میزان اشتغالزایی در نیمه اول امسال از یک میلیون نفر فراتر رفت.

** کاهش دو و نیم درصدی نرخ بیکاری در کشور
شیخ الاسلام به گزارش مرکز آمار در باره نرخ بیکاری در تابستان امسال که به 1/11 درصد رسیده است اشاره کرد و گفت: با توجه به نرخ 6/13 درصد بیکاری در تابستان سال گذشته این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش دو و نیم درصدی روبرو شده است.
وی این کاهش درصد را نشان دهنده عملکرد مثبت فعالان اقتصادی در کشور ارزیابی کرد و گفت: در بهار امسال نرخ بیکاری 7/11 درصد بود که اکنون با توجه به نرخ 1/11 درصدی کاهش نرخ بیکاری شاهد کاهش شش دهم درصدی در سطح کشور هستیم.
وی این روند کاهش نرخ بیکاری را نشان دهنده افزایش میزان سرمایه گذاری و توسعه اشتغال در سال جهاد اقتصادی در کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که به هدف تعیین شده در راستای فرصتهای اشتغالزایی در سال جاری دست یابیم

/ 0 نظر / 6 بازدید