چهار مرکز آموزش فنی و حرفه ای در آذربایجان غربی به بهره برداری می رسد

مهندس حمیدرضا خانپور: تا پایان امسال چهار مرکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس:

؛ ' حمیدرضا خانپور' در جلسه بررسی مسایل و مشکلات مرکز سلماس افزود: این مراکز در شهرهای اشنویه، چالدران و شهرکهای صنعتی ارومیه و خوی با 90 درصد پیشرفت فیزیکی در دست احداث هستند.
وی گفت: برای احداث این مراکز 26 میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه شده و برای تکمیل آنها 10میلیارد ریال اعتبار دیگر مورد نیاز است.
وی، با اشاره به اینکه با بهره برداری از این مراکز هفت هزار و500 مترمربع به فضاهای آموزشی مراکز فنی و حرفه ای در استان اضافه خواهد شد، افزود: سالانه بیش از یک هزار کار آموز مهارت های فنی را در این مراکز آموزش می بینند.
' مرتضی نظری ' فرماندار سلماس نیز در این جلسه گفت: بزودی خوابگاه شبانه روزی ویژه کار آموزان مناطق محروم و روستایی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان راه اندازی می شود.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی نیز از تخصیص یک میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز این خوابگاه و کارگاههای مرکز فنی وحرفه ای این شهرستان در سال جاری خبر داد.
' علی اکبر آقایی ' گفت: آموزش فنی و حرفه ای محور توسعه پایدار و موجب رشد و بالندگی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور بوده و نقش بسزایی در ایجاد اشتغال مولد دارد.
 رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: ساختار توسعه یک منطقه و یا یک کشور وابسته به پارامترهایی چون آموزش های مهارت محور است و این امر میسر نخواهد شد مگر آموزشهای مهارتی کشور دارای ساختارهای اصولی و با برنامه ریزی های دقیق باشد.
وی توسعه و تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه ای را در راستای توسعه زیر ساخت های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و آموزشی ارزیابی کرد و اعلام آمادگی کرد تا با پی گیری اعتبارات مورد نیاز استان جهت احداث مرکز ویژه خواهران سلماس و تجهیز و به روز رسانی مرکز موجود اقدام نماید.
نماینده مردم سلماس در این دیدار تشکیل سازمان ملی مهارت و یکپارچه سازی مدیریت آموزش های فنی و حرفه ای، حرکت به سمت تحولات بنیادین در آموزش های مهارتی را از ضروریات ساختار جدید نظام ملی مهارت و فناوری ارزیابی کرد.

نویسنده  شرکت مهندسی سیروان رایانه غرب محمدسلیم عباسی ابراهیم محمودی سمیه رجایی مهاباد
/ 0 نظر / 6 بازدید