مصاحبه رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با رادیو مهاباد

دکتر پرند با اشاره به تاریخچه جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات گفت: کشور ایران حتی قبل از انقلاب 3 بار در این مسابقات حضور داشته است.
وی افزود: از سال 2001 به بعد کشور جمهوری اسلامی ایران هر دو سال یک بار به صورت متوالی در این مسابقات شرکت نموده است.
دکتر پرند با بیان اینکه چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت از 21تا 24 مرداد ماه در شهر سائو پائولو، کشور برزیل برگزار شد ، افزود: 17 نفر از تیم اعزامی مهارت کشورمان برای شرکت در چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت در 11 رشته فردی و سه رشته تیمی که شامل 16 نفر مرد و 1 نفر زن به رقابت پرداختند.
رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور افزود: رشته های مکاترونیک (تیمی دو نفره)، الکترونیک، رباتیک (تیمی دو نفره)، آکواترونیک (تیمی دو نفره)، تهویه و تبرید، جواهرسازی، فناوری اتومبیل، مدیریت شبکه، کاربرد IT در تجارت، طراحی صفحات وب، مهندسی طراحی مکانیک، تأسیسات الکتریکی، جوشکاری رشته هایی بودند که جمهوری اسلامی ایران در آن حضور داشت.
دکتر پرند کسب یک مدال نقره رشته آکواترونیک و یک مدال برنز رشته طراحی وب و 8 دیپلم افتخار در چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل- 2015 را دستاورد نخبگان مهارتی کشور برشمرد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، ارتقاء جایگاه ایران در مسابقات جهانی مهارت، کسب تجربه های جهانی داوری مسابقات، تعمیم تجربیات و استاندارهای جهانی به بخشهای پژوهشی و آموزشی و ارتقاء کمی و کیفی در فرایند آموزشی را از اهداف حضور در مسابقات جهانی مهارت عنوان کرد.

/ 0 نظر / 115 بازدید