کشفیات حشیش در این شهرستان مهاباد

مهاباد- فرمانده انتظامی مهاباد گفت: ازابتدای امسال تاکنون، میزان کشفیات حشیش در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از دو و نیم برابر افزایش یافته است.

سرهنگ 'مالک ولی زاده'، روز دوشنبه در جمع خبرنگاران، کشت غیر مجاز شاهدانه، ماده اولیه حشیش، در مزارع واقع در مسیرهای سخت گذر مهاباد را از دلایل اصلی این افزایش عنوان کرد و افزود: این اراضی با شناسایی مسوولان نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر معدوم شده است.
فرمانده انتظامی مهاباد ادامه داد: با وجود کشف محموله بزرگ هرویین که به مقصد لرستان در تردد بود، میزان کشفیات این ماده مخدر در مهاباد از ابتدای امسال تاکنون 98 درصد کاهش و میزان کشف تریاک نیز 17 درصد افزایش داشته است.
وی گفت: به دنبال اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، درکشفیات سایر مواد مخدر نیز افزایش 1/6 برابری داشته ایم.
سرهنگ ولی زاده با اشاره به میزان کشفیات مشروبات الکلی اظهارکرد: از ابتدای امسال تاکنون، میزان کشفیات مشروبات الکلی خارجی نسبت به مدت مشابه سال قبل، 46 درصد افزایش و کشفیات مشروبات داخلی نیز 2/7 برابر افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی مهاباد همچنین گفت: آمار تصادفات فوتی درون شهری، در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل، 75 درصد و تصادفات جرحی نیز 14 درصد کاهش نشان می دهد.
وی در مقایسه وضعیت تصادفات برون شهری هم توضیح داد: در مدت زمان مزبور، 46 درصد از میزان تصادفات، فوتی و 9درصد جرحی بوده که در مجموع 88 درصد از میزان تصادفات خسارتی کاسته شده است.
سرهنگ ولی زاده از کاهش 30درصدی تعداد مجروحان ناشی از حوادث رانندگی برون شهری در مهاباد خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون، با وقوع 30 فقره تصادف فوتی برون شهری، 36 نفر جان خود را از دست داده اند.
فرمانده انتظامی مهاباد در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا، در مورد آمار مربوط به جمع آوری گیرنده های امواج ماهواره ای گفت: از زمان آغاز طرح تاکنون، 50 درصد از موارد مشاهده شده جمع آوری شده است.
وی ادامه داد: ابتدا به آن دسته از افرادی که به صورت آشکار و در ملاء عام، از تجهیزات ماهواره ای استفاده کرده اند تذکر داده و در صورت موثر واقع نشدن، دستگاه جمع آوری و به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.
سرهنگ ولی زاده از تلاش نیروی انتظامی برای اجرای صد درصدی طرح جمع آوری تجهیزات و گیرنده های امواج ماهواره ای تا پایان سال جاری خبر داد.
فرمانده انتظامی مهاباد، در عین حال گفت: با افراد حامل حیوانات نجس و کسانی که با لباس نامناسب در خیابان ظاهر می شوند هم برخورد قانونی می شود.

/ 0 نظر / 8 بازدید