تعداد تخت های بیمارستان مهاباد پایین تر از استاندارد

وی افزود: MRI مهاباد توسط بخش خصوصی(شرکت درمانگران) طرف قرار داد با دانشگاه متبوع در حال راه اندازی است و با تعرفه های دولتی خدمات ارائه می کند و از ۹۰ درصد رشد فیزیکی برخوردار است. و در صورت راه اندازی آن حدود ۴۰ درصد از اعزام های بیمارستان امام مهاباد و تعداد ارجاعات بیماران از این بیمارستان به مرکز استان جهت انجام  MRI کاسته شده و در هزینه ها صرف جویی می شود.

مرزنگ خاطر نشان گفت : دستگاه MRI که در این مرکز نصب خواهد شد ۱/۵ تسلا و ساخت شرکت زیمنس آلمان می باشد، تاکنون دوبار کارشناسان از طرف شرک زیمنس از این محل بازدید و از انجام عملیات اظهار رضایت کرده اند.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد در خصوص کمبود تخت بستری در بیمارستان مهاباد گفت: تعداد تخت بیمارستان مهاباد با توجه به جمعیت این شهر  و جنوب استان و از آنجا که بیمارستان مهاباد بلوک جنوب استان است از استانداردهای تعریف شده پایین تر است.

وی تصریح کرد : شهرستان مهاباد در یک چشم انداز ۵ ساله نیاز به ۱۹۶ و در چشم انداز  ۲۰ساله نیاز به ۳۷۰ تخت بستری دیگر دارد که مطالعات طرح افزایش تخت بیمارستان مهاباد در حال انجام است و فرآیند ساخت بیمارستان چون یک پروژه ملی است و لازم است مسئولین رده اول شهرستان و استان جهت تحقق آنها تلاش نمایند که البته اقدامات اولیه هم در این خصوص انجام گرفته است.

مرزنگ در ادامه راه اندازی مرکز آنژیوگرافی را از نیازهای درمان مهاباد دانست و گفت: در بیمارستان مهاباد یک بخش به نام بخش قلب راه اندازی کرده ایم، اما با توجه به اینکه به اندازه کافی متخصص قلب در مهاباد داریم و با هدف کاهش تعداد ارجاعات بیماران به مرکز استان به راه اندازی مرکز آنژیوگرافی نیاز داریم

/ 0 نظر / 19 بازدید