سرپرست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورخبر داد؛

سرپرست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورخبر داد؛

آغاز ثبت نام اینترنتی نخستین آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت در کشور

ثبت نام آزمون ادواری سراسری متقاضیان سنجش مهارت برای نخستین بار به صورت اینترنتی و هماهنگ کشوری از دهم مهرماه آغاز و تا بیستم این ماه ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی به نقل از روایط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سرپرست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اعلام این خبر گفت: در راستای برنامه های عملیاتی سال جهاد اقتصادی، برای نخستین بار آزمونهای ادواری متقاضیان سنجش مهارت به صورت هماهنگ و سراسری در کشور برگزار می شود که ثبت نام نخستین مرحله اجرای این طرح از دهم مهرماه آغاز می شود.
کورش پرند افزود: نخستین مرحله از این آزمون، در 25 حرفه به صورت همسان و هماهنگ در 20 آبان ماه همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و پیش بینی می شود بیش از 120هزار نفر در این آزمون شرکت نمایند.
سرپرست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور درخصوص اهداف برگزاری آزمون های سراسری سنجش مهارت به صورت سراسری گفت: طرح برگزاری آزمون های سراسری سنجش مهارت با اهداف اطلاع رسانی جامع و ایجاد وحدت رویه، ارتقای کیفیت فرآیند سنجش مهارت ، اعتبار بخشی به تجارب فنی و حرفه ای افراد، بسترسازی تحقق دولت الکترونیک و توسعه و بهبود خدمت رسانی به مخاطبان اجرایی می شود که برنامه ریزی لازم برای برگزاری آزمون ادواری هماهنگ در 608 حرفه در 31 استان و 350 حوزه امتحانی انجام شده است.
وی درخصوص شیوه اجرای این طرح بیان داشت: برای ثبت نام این آزمون ها دفترچه آزمون واحد طراحی شده است که متقاضیان پس از دریافت دفترچه و کارت اعتباری از مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد می توانند از طریق پایگاه اینترنتی http://advari.irantvto.ir در حرفه موردنظر ثبت نام نمایند.
پرند با اشاره به مراحل اجرای آزمونهای ادواری سنجش مهارت گفت: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان بایستی پس از ثبت نام در آزمون براساس جدول شماره یک دفترچه ثبت نامی آزمون با درج کد رهگیری و کد ملی کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند. پس از آزمون کتبی و کسب نمره قبولی بر اساس برنامه زمانبندی مندرج در جدول شماره یک برای شرکت در آزمون عملی به حوزه های تعیین شده مراجعه نمایند.
سرپرست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور درخصوص شرایط قبولی در آزمون های سنجش مهارت بیان داشت: حدنصاب نمره قبولی در آزمون کتبی 50 از 100 و در آزمون عملی 70 از 100 است که شرط قبولی نهایی برای دریافت گواهینامه مهارت کسب حداقل نمره معدل 70 از 100 از طریق فرمول
70 ≤(نمره آزمون کتبی × 25%) + (نمره آزمون عملی × 75% ) می باشد.
پرند پیرامون نحوه اعلام نتایج آزمونهای ادواری سراسری سنجش مهارت گفت: نتایج این آزمونها حداکثر 3روز پس از برگزاری از طریق پایگاه اطلاع رسانی و سایر سامانه های اطلاع رسانی اعلام می شود که گواهینامه مهارت قبول شدگان نیز پس از طی مراحل قانونی صادر و مطابق برنامه اعلامی ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استانها توسط مرکز تشکیل پرونده تحویل متقاضی می شود.
وی افزود: ثبت نام اینترنتی مرحله دوم آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت یکم تا دهم دی ماه سال جاری می باشد و آزمون کتبی این مرحله در تاریخ چهاردهم بهمن ماه امسال برگزار می شود.
سرپرست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به تشکیل ستاد پاسخگویی آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت گفت: درصورتی که متقاضیان ثبت نام با مشکلی برای ثبت نام اینترنتی آزمون سنجش مهارت مواجه شدند می توانند با شماره تلفنهای زیر تماس حاصل نمایند .
66944123 / 66941516 / 66944088 /

/ 0 نظر / 11 بازدید