مهاباد طلایی ترین دوران خود را سپری می کند

کاک درویشی افزود: بخش صنعت این شهرستان به برکت نظام و توجهات دولت با 180 درصد رشد همراه بوده است و ظرفیت سیلوسازی در این شهرستان از 36 هزار تن در سال 84 هم اکنون به 186 هزار تن و ظرفیت سردخانه ها نیز به 80 هزار تن رسیده است .

وی به پتانسیل های بسیار خوب این شهرستان در بخش کشاورزی و دامداری اشاره کرد و گفت: همه ساله در بخش کشاورزی و دامداری این شهرستان دارای نمونه های کشوری است و صنایع تبدیلی و لبنی آن طی سال های اخیر از توسعه بسیار خوبی برخوردار بوده است .

فرماندار مهاباد خاطرنشان کرد: با احداث کارخانه قند در این شهرستان زنجیره صنایع تبدیلی در این منطقه تکمیل شده و مشکلات چغندرکاران مهاباد و دیگر شهرهای همجوار نیز برای تحویل محصول مازاد خود مرتفع خواهد شد .

وی با قدردانی از توجهات ویژه استاندار آذربایجان غربی به توسعه این شهرستان گفت: بدون شک در سایه توجهات ایشان بود که مجتمع پتروشیمی این شهرستان از صفر درصد در دو سال پیش هم اکنون به درجه ای رسیده است که سال آینده آماده بهره برداری می شود.

وی همچنین با اشاره به بخش گردشگری این شهرستان نیز افزود: در زمان حاضر شهرستان مهاباد یکی از زیباترین شهرهای شمالغرب کشور تبدیل شده است و این در سایه تلاش شورای اسلامی شهر، شهردار و مشارکت همه جانبه مردم بوده است .

عملیات احداث کارخانه قند مهاباد با ظرفیت پنج هزار تن در روز و با اعتباری بالغ بر یکهزار میلیارد ریال در زمینی به وسعت 30 هکتار آغاز شده است .

/ 0 نظر / 17 بازدید